Pierwszy Dzień Wiosny

• 2022-03-29 10:25:43
  • Przedszkole, Aktualności

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca przedszkolaki zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę.  Z wcześniej przygotowaną Marzanną, ubraną w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami dzieci wyruszyły z przedszkola na spacer po najbliższej okolicy.

Pierwszy Dzień Wiosny

Zebrane wokół kukły dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna została wysłana pocztą daleko za morze. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy. Po spacerze dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna.